#1525
category image

Plot Cleaning

Ι. Σταυριανου, Ύψωνας 4191, Κύπρος
Καθαρίστε την άγρια βλάστηση κοντά στην Ιωάννη Σταυριανού 8 στον Ύψωνα, Άγιος Σίλα. Υπάρχουν παιδιά που παίζουν στην περιοχή και τα άγρια χόρτα φιλοξενούν κουνούπια και ερπετά. Ειδικά τώρα που μπαίνει η άνοιξη πρέπει να καθαριστούν το συντομότερο. ευχαριστώ. Please be kind to clean the plot next to our house (ioannis Stavrianou 8, agios sila, ipsonas 4191). There are lots of wild plants/shrubs. they are big and have insects in them. Please be kind to clean it, thanks.
Καθαρίστε την άγρια βλάστηση κοντά στην Ιωάννη Σταυριανού 8 στον Ύψωνα, Άγιος Σίλα. Υπάρχουν παιδιά που...

#1523
category image

αφόρητη μυρωδιά

Ύψωνας, Cyprus
18 χρονια στον ύψωνα και κάθε χρόνο η μυρωδιά από τις φαρμες ζώων γίνεται χειρότερη. είμαστε Δήμος ή αγρόκτημα; Γίνεται να μην μπορεί να βγει κάποιος στο μπαλκόνι του καθημερινά; επιτρέπονται οι φάρμες ζώων σε περιοχές με οικιστική δόμηση;
18 χρονια στον ύψωνα και κάθε χρόνο η μυρωδιά από τις φαρμες ζώων γίνεται χειρότερη. είμαστε Δήμος ή...

Καλημέρα σας, πίσω από την αυλή του Γ' Δημοτικού (Οδός Αθανασίου Διάκου) υπάρχει στοίβα από ξηρά φύλα και σκουπίδια από τον Ιούλιο τουλάχιστον. Παρακαλώ όπως αναλάβει ο Δήμος τα καθήκοντα του καθώς είναι πιθανή εστία μόλυνσης/φωτιάς.
Καλημέρα σας, πίσω από την αυλή του Γ' Δημοτικού (Οδός Αθανασίου Διάκου) υπάρχει στοίβα από ξηρά φύλα και...

Γεια σας, Υπαρχει μονιμο προβλημα με την επιστολη για ειδοποιηση καθυστερημενων τελων αφου ΣΠΑΝΙΑ λαμβανουμε την αρχικη επιστολη. Κυριε Δημαρχε, πως μπορειτε να λυσετε αυτο το μονιμο προβλημα, καθως οι υπαλληλοι σας δεν μπορουν παντα να αντεπεξελθουν? Δεν ξερω αν φταιει το ταχυδρομειο η εσεις, και η απαντηση που πηρα την τελευταια φορα να πηγαινω απο τον Αυγουστο στο ταχυδρομειο για να ρωτω, δεν ειναι και η πιο καταλληλη. Ευχαριστω Δημοτης Υψωνα Γεωργιος Γεωργιου
Γεια σας, Υπαρχει μονιμο προβλημα με την επιστολη για ειδοποιηση καθυστερημενων τελων αφου ΣΠΑΝΙΑ...

Αξιότιμε κύριε Δήμαρχε, Αγαπητέ κύριε Γεωργίου Θα ήθελα να φέρω στην προσοχή σας ένα άκρως σοβαρό πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε στην περιοχή μας και το οποίο απαιτεί άμεση δράση από το Δήμο. Το σπίτι στη διεύθυνση Φώτη Πίττα 62 είναι εγκαταλειμμένο εδώ και χρόνια, με αποτέλεσμα η αυλή του να έχει εξελιχθεί σε έναν επικίνδυνο χώρο. Η αυλή απαρτίζεται από πυκνή βλάστηση, όπως πεύκα, ελιές και ξύλα, καθώς και ξερά χόρτα. Η παρούσα κατάσταση δημιουργεί εξαιρετικά σοβαρό κίνδυνο πυρκαγιάς, ο οποίος απαιτεί άμεση παρέμβαση. Παρακαλώ όπως...
Αξιότιμε κύριε Δήμαρχε, Αγαπητέ κύριε Γεωργίου Θα ήθελα να φέρω στην προσοχή σας ένα άκρως σοβαρό...

#1508
category image

ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΟ ΧΩΡΑΦΙ

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Μετα απο πολλαπλές τηλεφωνικές επικοινωνίες μαζί σας εδω και 1 χρόνο, για το καθαρισμα χωραφιου στην οδό Ανδέα Συγκρού, μονίμως η απάντηση σας είναι πως θα μεταφέρε το πρόβλημα στο αρμόδιο τμήμα. Το χωράφι δεν το καθαρίσατε γιατί Εχει μέσα αντικείμενα στα οπόια γείτονες βάζουν. Έχουμε μωρά και δεν μπορούμε να βγούμε έξω επειδή βρήκαμε φίδι και ποντικούς. Είστε ανέυθυνοι και απαράδεκτοι μας κοροιδεύετε μπροστά στα μάτια μας για να σωπήσουμε. Μας λέτε πως θα φέρετε τράχτο να καθαρίσετε την επόμενη εβδομαδα αλλα τράχτο δεν φάνηκε εδώ και ένα...
Μετα απο πολλαπλές τηλεφωνικές επικοινωνίες μαζί σας εδω και 1 χρόνο, για το καθαρισμα χωραφιου στην οδό...

#1509
category image

Σκουπιδια

Αγίου Συλά, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Πίσω απο το ταχυδρομείο το εκαναν σκουπιδοτοπο
Πίσω απο το ταχυδρομείο το εκαναν σκουπιδοτοπο

#1413
category image

Μυρωδιά Καμένου

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Έχουμε μετακομίσει πρόσφατα στον Δήμο σε περιοχή Βόρεια του πάρκου ελαιών. Σχεδόν καθημερινά κατα τις βραδυνές ώρες μυρίζει μυρωδια καμένων σκουπιδιών που όσο περνάει ο καιρός γίνεται ακόμα εντονότερη. Αν είναι απο εργοστάσιο της βιομηχανικής τότε βρείτε πιο είναι, αν είναι απο σκουπίδια είναι ακόμη πιι ανησυχητικό. Κανένας δεν ξέρει τι καίγεται αλλά ούτε και πόσο επιβλαβές και επικίνδυνο για την υγεία μας. Περιμένω μια εμπεριστατομενη απάντηση καθώς αν δεν βρεθεί μια λύση θα φροντίσω να προχωρήσω το θέμα νομικά.
Έχουμε μετακομίσει πρόσφατα στον Δήμο σε περιοχή Βόρεια του πάρκου ελαιών. Σχεδόν καθημερινά κατα τις...

#1411
category image

Χαλασμένη πινακίδα

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Η πινακίδα STOP επί της οδού Δημοκρατίας στη συμβολή με Ελλάδος , είναι μερικών χαλασμένη στο άνω σημείο. Χρειάζεται να στερεωθεί σωστά.
Η πινακίδα STOP επί της οδού Δημοκρατίας στη συμβολή με Ελλάδος , είναι μερικών χαλασμένη στο άνω σημείο....

#1392
category image

αγιου γεωργιου 55

ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 55
Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΧΕΙ ΛΑΚΚΟΥΒΕΣ.
Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΧΕΙ ΛΑΚΚΟΥΒΕΣ.

#1503
category image

Νερό στο πεζοδρόμιο

Μόρφου 4, Άγιος Συλας
Είχα πάρει αρκετές φορές τηλέφωνο για το θέμα που έχω. Περιμένω σύντομα την διευθέτηση του προβλήματος
Είχα πάρει αρκετές φορές τηλέφωνο για το θέμα που έχω. Περιμένω σύντομα την διευθέτηση του προβλήματος

#1378
category image

Κλειστά φρεάτια

Φωτη Πιττα, Ypsonas, Cyprus
Τα φρεάτια στην οδό Φώτη Πίττα είναι κλειστά με αποτέλεσμα να μαζεύεται όγκος νερού έξω από τα σπίτια μας. Παρακαλώ όπως τα καθαρίσετε άμεσα
Τα φρεάτια στην οδό Φώτη Πίττα είναι κλειστά με αποτέλεσμα να μαζεύεται όγκος νερού έξω από τα σπίτια μας....

Παρακαλώ μπορείτε να τα μαζέψετε. Εκ των προτέρων ευχαριστώ Οδος Νικηφόρου Φωκά ( στα δυο σημεία )
Παρακαλώ μπορείτε να τα μαζέψετε. Εκ των προτέρων ευχαριστώ Οδος Νικηφόρου Φωκά ( στα δυο σημεία )

#1373
category image

Χρειάζεται κλάδεμα

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Τα κλαδιά αφήνουν πλέον γρατζουνιές πανω στο αυτοκίνητο, χρειάζεται κλάδεμα Οδός Νικηφόρου Φωκά , Ύψωνας Εκ των προτέρων ευχαριστώ
Τα κλαδιά αφήνουν πλέον γρατζουνιές πανω στο αυτοκίνητο, χρειάζεται κλάδεμα Οδός Νικηφόρου Φωκά , Ύψωνας...

#1359
category image

καθαρισμός φρεατίων

Φωτη Πιττα, Ypsonas, Cyprus
Πρέπει να καθαρίσουν τα φρεάτια επιτέλους θα βρέξει και θα γίνουμε βενετια
Πρέπει να καθαρίσουν τα φρεάτια επιτέλους θα βρέξει και θα γίνουμε βενετια

#1309
category image

ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΧΟΡΤΩΝ

Κωνσταντίνου Καβάφη, Ύψωνας, Cyprus
ΤΑ ΞΗΡΑ ΧΟΡΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΑΝ ΤΑ 2 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΙΔΙΑ.ΣΑΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛ. 4 ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!
ΤΑ ΞΗΡΑ ΧΟΡΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΑΝ ΤΑ 2 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΙΔΙΑ.ΣΑΣ ΠΗΡΑ...

#1323
category image

ΠΑΡΚΟ ΤΡΙΚΟΥΠΗ

Seychellon 20, Ύψωνας 4187, Κύπρος
To πάρκο Τρικουπη είναι υπερβολικά λερωμένο. Δεν το έχω ξαναδεί ποτέ σε τόσο άθλια κατάσταση. Εμετοί στο πολυλειτουργικό παιχνίδι με τη τσουλίθρα. Εμετοί στα παγκάκια. Καμένοι κάλαθοι. Παντού πεταγμένα σκουπίδια σε όλο το πάρκο και κομμένα μεγάλα κλαδιά δέντρου. Ξύλα, φύλλα και επικίνδυνα αιχμηρά αντικείμενα. Είναι απαράδεχτο να καταστρέφουν έτσι ένα καινούριο πάρκο. Οι φύλακες που βγάζουν βάρδια νωρίς το απόγευμα θα ήταν πιο λογικό να έρχονται στο πάρκο απο τις 20:00 μέχρι τις 2:00 τα ξημερώματα εαν θέλουμε να έχουμε έλεγχο των βανδαλισμών. Η...
To πάρκο Τρικουπη είναι υπερβολικά λερωμένο. Δεν το έχω ξαναδεί ποτέ σε τόσο άθλια κατάσταση. Εμετοί στο...

#1358
category image

Δεν μπορούμε να κοιμηθούμε!!! - #1265

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Αν κάνατε χρήση του Χάρτη , Θα βλέπατε ακριβώς που είναι..... Ειναι στην Ελλαδος το σπίτι και Επεκτείνετε προς τα πίσω στο τέρμα της Αγίας Αικατερίνης. Είναι Δίπλα απο Χωράφι
Αν κάνατε χρήση του Χάρτη , Θα βλέπατε ακριβώς που είναι..... Ειναι στην Ελλαδος το σπίτι και Επεκτείνετε...

#1497
category image

Σκουπίδια στο δρόμο

Σευχελλών, Limassol, Cyprus
Πολλά σκουπίδια στο δρόμο, στην οδό Σεϋχελλών, δίπλα απο το πάρκο, παρακαλώ να καθαριστούν άμεσα. Είναι καθημερινό φαινόμενο
Πολλά σκουπίδια στο δρόμο, στην οδό Σεϋχελλών, δίπλα απο το πάρκο, παρακαλώ να καθαριστούν άμεσα. Είναι...

#1316
category image

Δυσωδία από μάντρες

Διονύσιου Σολωμού 4, Ύψωνας, Κύπρος
Στην ευρύτερη περιοχή του Γ' Δημοτικού, και γενικότερα σε αρκετές περιοχές του Ύψωνα, παρατηρείται έντονη δυσωδία για αρκετές ώρες τη μέρα, κάθε μέρα. Παρά τις υποδείξεις του Δήμου πως οι μάντρες θα μετακινηθούν, θεωρώ πως ο Δήμος Ύψωνα δεν αντιλαμβάνεται την διάσταση και συνέπειες του προβλήματος: α) Τίθεται θέμα δημόσιας υγείας. Αναπνέουμε δεν ξέρουμε τι και επίσης δεν μπορούμε να αερίσουμε τα σπίτια μας. β) Υποφέρουν τα παιδιά στο διάλειμμα, οι εργάτες έξω, γενικά όποιος είναι εκτός κλειστού χώρου. γ) Ανεβαίνει η κατανάλωση ενέργειας σε...
Στην ευρύτερη περιοχή του Γ' Δημοτικού, και γενικότερα σε αρκετές περιοχές του Ύψωνα, παρατηρείται έντονη...

#1305
category image

Ταχύτητα

MXW9+7PP, Ύψωνας, Κύπρος
Το φορτηγό με τα σκουπίδια περνάει με πολύ μεγάλη ταχύτητα στο δρόμο Στέλιου Κυριακίδη. Είναι μικρός δρόμος και είναι επικίνδυνο για τα παιδιά μας, τα σκυλιά κτλ.
Το φορτηγό με τα σκουπίδια περνάει με πολύ μεγάλη ταχύτητα στο δρόμο Στέλιου Κυριακίδη. Είναι μικρός δρόμος...

Αντιμετωπίζουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Γνωρίζετε το πρόβλημα οπόταν προχωρήστε στην λύση του πριν γίνει οποιοδήποτε ατύχημα.
Αντιμετωπίζουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Γνωρίζετε το πρόβλημα οπόταν προχωρήστε στην...

Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!! Οδός Βηθλεέμ, πάροδος Πεντέλης.
Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!!...

#1477
category image

Εγκατελειμενο αυτοκινητο

Κυρηνειας, Ypsonas, Cyprus
Στην οδο Κυρηνειας κοντα στον αριθμο 33, υπαρχει εγκατελειμμενο αυτοκινητο για περισσοτερο απο 2 χρονια. Ο ιδιοκτητης πεθανε τον Οκτ. 2021 και το αυτοκινητο εμεινε εκει. Ειχα υποβαλει ξανα παραπονο, ο Δημος Υψωνα ειχε βαλει ειδοποιηση στο αυτοκινητο, οτι αυτο θα κατασχεθει αν δεν μετακινηθει, αλλά δεν εγινε τιποτα. Γιατι δεν μπορειτε να κανετε κατι;
Στην οδο Κυρηνειας κοντα στον αριθμο 33, υπαρχει εγκατελειμμενο αυτοκινητο για περισσοτερο απο 2 χρονια. Ο...

Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!! Οδός Ευρώτα, πάροδος Πεντέλης.
Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!! Οδός...

#1467
category image

Skupidia

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Paphos-kalampakas 9 , 8021. Exei edo kai poli kairo pu erxonde pernun ton kado ke ton afinun poli makria den to epistrefun stin thesi tu. Anagazomaste i na kuvalame se megali apostasi i na ta afinume ekso kai na erxonde oi gates na ta skizun. Einai aparadekto dioti molis mpeis sto adieksodo iparxun 3-4 kadoi. Kai pernun kai to diko mas kai to afinun ekei na ginun 5 kai emis den exume tipota. Yparxun anthropoi megalis ilikias, iparxun anthropoi me idikes anages einai aparadekto... elpizo na min ksana simvi. Einai sto adieksodo akrivos piso apo to kentro politi
Paphos-kalampakas 9 , 8021. Exei edo kai poli kairo pu erxonde pernun ton kado ke ton afinun poli makria den to epistrefun stin thesi tu. Anagazomaste i na kuvalame se megali apostasi i na ta...

Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!! Οδός Ευρώτα, πάροδος Πεντέλης.
Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!! Οδός...

#1465
category image

Plastic and Garbage along Pedestrian Walk

Pentelis 6, Ypsonas 4184, Cyprus
Hi, Please clean the plot along pedestrian walk shown on the map, next to Zhana Pharmacy on Pentelis Road. There's a lot of plastic and garbage. Thanks
Hi, Please clean the plot along pedestrian walk shown on the map, next to Zhana Pharmacy on Pentelis Road. There's a lot of plastic and garbage. Thanks

#1460
category image

ΚΩΣΤΑ ΒΑΡΝΑΛΗ 6

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΛΑΒΗ ΤΗΣ ΥΔΑΤΟΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ.
ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΛΑΒΗ ΤΗΣ ΥΔΑΤΟΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ.

#1459
category image

ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΩΣ ΣΤΟ ΤΕΜΑΧΙΟ 415 Φ/Σ 53/62 ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ .
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΩΣ ΣΤΟ ΤΕΜΑΧΙΟ 415 Φ/Σ 53/62 ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ .