List of Complaints

Search

#608
category image

Περνάει η σκουπιδιάρα

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Περνάει η σκουπιδιάρα, βγάζει έξω τα σκουπίδια, διαλέγει μερικές σακούλες, τις παίρνει κ αφήνει τις αλλες έτσι (φώτο). Απαράδεκτοι.
Περνάει η σκουπιδιάρα, βγάζει έξω τα σκουπίδια, διαλέγει μερικές σακούλες, τις παίρνει κ αφήνει τις αλλες...

#593
category image

Ακατάλληλος καθαρισμός οικοπεδου

Μακεδονίας 19, Ύψωνας, Κύπρος
Απέναντι από το σπίτι μου έχει γίνει καθαρισμός του οικοπέδου, πιθανώς από τον ιδιοκτήτη, ο οποίος έχει αφήσει παρά πολλά χόρτα και ακαθαρσίες, ειδικά στις άκριες με αποτέλεσμα ακαλέσθητης εικόνας, πηγή κουνουπιών και πιθανώς φιδιών. Επειδή πρόσεξα ότι σε άλλα οικόπεδα στη περιοχή έχει γίνει κανονικός καθαρισμός, μάλλον από το Δήμο, παρακαλώ όπως επισκευθείτε το χώρο και αφού διαπιστώσετε αυτά που σας λέω να μεριμνήσετε για τον κατάλληλο καθαρισμό τόσο των χόρτων, όσο και των πεταγμένων σκουπιδιών που υπάρχουν στις άκριες. Ευχαριστώ εκ...
Απέναντι από το σπίτι μου έχει γίνει καθαρισμός του οικοπέδου, πιθανώς από τον ιδιοκτήτη, ο οποίος έχει...

#595
category image

Ακατάλληλος καθαρισμός οικοπεδου

Μακεδονίας 19, Ύψωνας, Κύπρος
Απέναντι από το σπίτι μου έχει γίνει καθαρισμός του οικοπέδου, πιθανώς από τον ιδιοκτήτη, ο οποίος έχει αφήσει παρά πολλά χόρτα και ακαθαρσίες, ειδικά στις άκριες με αποτέλεσμα ακαλέσθητης εικόνας, πηγή κουνουπιών και πιθανώς φιδιών. Επειδή πρόσεξα ότι σε άλλα οικόπεδα στη περιοχή έχει γίνει κανονικός καθαρισμός, μάλλον από το Δήμο, παρακαλώ όπως επισκευθείτε το χώρο και αφού διαπιστώσετε αυτά που σας λέω να μεριμνήσετε για τον κατάλληλο καθαρισμό τόσο των χόρτων, όσο και των πεταγμένων σκουπιδιών που υπάρχουν στις άκριες. Ευχαριστώ εκ...
Απέναντι από το σπίτι μου έχει γίνει καθαρισμός του οικοπέδου, πιθανώς από τον ιδιοκτήτη, ο οποίος έχει...

#594
category image

Ακατάλληλος καθαρισμός οικοπεδου

Μακεδονίας 19, Ύψωνας, Κύπρος
Απέναντι από το σπίτι μου έχει γίνει καθαρισμός του οικοπέδου, πιθανώς από τον ιδιοκτήτη, ο οποίος έχει αφήσει παρά πολλά χόρτα και ακαθαρσίες, ειδικά στις άκριες με αποτέλεσμα ακαλέσθητης εικόνας, πηγή κουνουπιών και πιθανώς φιδιών. Επειδή πρόσεξα ότι σε άλλα οικόπεδα στη περιοχή έχει γίνει κανονικός καθαρισμός, μάλλον από το Δήμο, παρακαλώ όπως επισκευθείτε το χώρο και αφού διαπιστώσετε αυτά που σας λέω να μεριμνήσετε για τον κατάλληλο καθαρισμό τόσο των χόρτων, όσο και των πεταγμένων σκουπιδιών που υπάρχουν στις άκριες. Ευχαριστώ εκ...
Απέναντι από το σπίτι μου έχει γίνει καθαρισμός του οικοπέδου, πιθανώς από τον ιδιοκτήτη, ο οποίος έχει...

#591
category image

Ακατάλληλος καθαρισμός οικοπεδου

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Εερρρρρρττττττττρρρρρρρρτττρτρ[τ
Εερρρρρρττττττττρρρρρρρρτττρτρ[τ

#590
category image

Ακατάλληλος καθαρισμός οικοπεδου

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Εερρρρρρττττττττρρρρρρρρτττρτρ[τ
Εερρρρρρττττττττρρρρρρρρτττρτρ[τ

#589
category image

Ακατάλληλος καθαρισμός οικοπεδου

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Εερρρρρρττττττττρρρρρρρρτττρτρ[τ
Εερρρρρρττττττττρρρρρρρρτττρτρ[τ

#587
category image

Η οδός μου δεν εμφανίζεται στο google map.

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Εγώ διαμένω στην οδό Σπετσών, 4193, Ύψωνας. Η οδός μου δεν εμφανίζεται στο Google Map, με αποτέλεσμα τη μεγάλη ταλαιπωρία και καθυστέρηση σε παραγγελία delivery. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί το πιο πάνω? Η πιο πάνω διεύθυνση υπάρχει τουλάχιστο από το 2000 (δεν είναι καινούργιος δρόμος).
Εγώ διαμένω στην οδό Σπετσών, 4193, Ύψωνας. Η οδός μου δεν εμφανίζεται στο Google Map, με αποτέλεσμα τη μεγάλη...

#582
category image

Κλειστος δρομος παρανομα

MXPH+CGR, Ύψωνας, Κύπρος
Ο δρομος εχει κλεισει απο τα συνεργεια αυτοκινητων που βαζουν παρανομα κυκλειδωματα με αποτελεσμα να ταλαιπορουμαστε.ελεξετε το
Ο δρομος εχει κλεισει απο τα συνεργεια αυτοκινητων που βαζουν παρανομα κυκλειδωματα με αποτελεσμα να...

#578
category image

Ακαθαριστο παρκο με χόρτα

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Το πάρκο βρίσκετε πισω απο το
Το πάρκο βρίσκετε πισω απο το

#577
category image

Ακαθαριστο παρκο με χόρτα

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Το πάρκο βρίσκετε πισω απο το
Το πάρκο βρίσκετε πισω απο το

#573
category image

πεζοδρομιο

αργυροκαστρου
εχουμε αγορασει σπιτι στον ιπσομα στην οδο αργυροκαστρου οπου ενα τμημα δεν υπαρχει πεζοδρομιο και ο δρομος ενα τμημα του ειναι στενος .εχω επικοινωνισει χανα μαζι σας για το θεμα αυτο αλλα ακομη δεν εγινε κατι. σας παρακαλω επιβληθειτε της καταστασης ειναι εντελως παραλογο να ζουμε σε περιοχη με μισο δρομο και διχως πεζοδρομιο ευχαριστω
εχουμε αγορασει σπιτι στον ιπσομα στην οδο αργυροκαστρου οπου ενα τμημα δεν υπαρχει πεζοδρομιο και ο δρομος...

#561
category image

KATHARISMA XORTON

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Perimeno o Dimos pos sintoma tha katharisi ta xorta apo tin odo Galinou giati oute sto Stop den vlepoume na vgoume pou ine toso psila.
Perimeno o Dimos pos sintoma tha katharisi ta xorta apo tin odo Galinou giati oute sto Stop den vlepoume na vgoume pou ine toso psila.

Παρακαλώ όπως προβείτε σε καθαρισμό των 2 οικοπέδων που συνορεύουν με την οικία μας, Σπετσών 1, 4193, Άγιος Συλάς, γιατί έχουν γεμίσει χόρτα και ακαθαρσίες και σήμερα είδαμε φίδι.
Παρακαλώ όπως προβείτε σε καθαρισμό των 2 οικοπέδων που συνορεύουν με την οικία μας, Σπετσών 1, 4193, Άγιος...

#570
category image

1m

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
eerrvv
eerrvv

#553
category image

Ioannis stavrianou 8 , 4191

I.Σταυριανου 8, 4191,Ύψωνας, Κύπρος
Dear sir, Regarding garbage collection this is my second complain. Today (friday 9-04-22) the garbage collectors did not collect the garbage in front of house. During my previous complain they started to pick the garbage but today they again skipped. Please take action on this matter. Thanks & regards, Adeel. 97769985.
Dear sir, Regarding garbage collection this is my second complain. Today (friday 9-04-22) the garbage collectors did not collect the garbage in front of house. During my previous complain...

#554
category image

Plot cleaning

Άγγελου Σικελιανου 17, Ύψωνας, Κύπρος
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant quantity. Please be kind to clean & clear this plot. Thanks & regards, Adeel.
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant...

#555
category image

Plot cleaning

Άγγελου Σικελιανου 17, Ύψωνας, Κύπρος
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant quantity. Please be kind to clean & clear this plot. Thanks & regards, Adeel.
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant...

#556
category image

Plot cleaning

Άγγελου Σικελιανου 17, Ύψωνας, Κύπρος
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant quantity. Please be kind to clean & clear this plot. Thanks & regards, Adeel.
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant...

#558
category image

Εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Στην οδό Μ. Καραολή (στην αρχή της οδού) υπάρχει εδώ και ένα χρόνο εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο σε χωράφι δίπλα από τη στάση λεωφορείου. Περαστικοί εχουν ήδη
Στην οδό Μ. Καραολή (στην αρχή της οδού) υπάρχει εδώ και ένα χρόνο εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο σε χωράφι δίπλα...

#559
category image

Εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Στην οδό Μ. Καραολή (στην αρχή της οδού) υπάρχει εδώ και ένα χρόνο εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο σε χωράφι δίπλα από τη στάση λεωφορείου. Περαστικοί εχουν ήδη
Στην οδό Μ. Καραολή (στην αρχή της οδού) υπάρχει εδώ και ένα χρόνο εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο σε χωράφι δίπλα...

ο λυκόσκυλος του γείτονα δεν σταματάει να γαβγίζει. δεν μπορούμε να κοιμηθούμε, ούτε να δουλέψουμε απο σπίτι. η κατάσταση είναι αφόρητη και δημιουργείται σοβαρή οχληρία σε όλη την γειτονιά. παρακαλώ όπως εξετάσετε το θέμα άμεσα
ο λυκόσκυλος του γείτονα δεν σταματάει να γαβγίζει. δεν μπορούμε να κοιμηθούμε, ούτε να δουλέψουμε απο σπίτι....

#518
category image

Ακαθαρσίες

Αρχιεπισκόπου Μακαρίου ΄Γ 37, Λεμεσός 4181, Κύπρος
Ο δρόμος είναι πάρα πολύ λερωμένος
Ο δρόμος είναι πάρα πολύ λερωμένος

Έχω γράψει 2 θέματα για ακριβώς απέναντι από το δημαρχείο. ένα για τα φώτα του πάρκου και παρκιγκ που δε λειτουργούν από τα Χριστούγεννα και ένα για τις λακκούβες ου δημιουργήθηκαν πάλι μπροστά από το σπίτι μας ακριβώς δίπλα όπως κάθε χρόνο από τοτε που σκάψατε για κάποια βλάβη κ ρίξατε το χώμα με χαλίκια πρόχειρα. απαντήστε τουλάχιστον
Έχω γράψει 2 θέματα για ακριβώς απέναντι από το δημαρχείο. ένα για τα φώτα του πάρκου και παρκιγκ που δε...

#543
category image

δεν μπορω να πληρωσω το νερο ηλεκτρονικα

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
ο συνδεσμος για την πληρωμη υδατοπρομηθειας δεν δουλευει
ο συνδεσμος για την πληρωμη υδατοπρομηθειας δεν δουλευει

#544
category image

Υγειονομιο

MXR3+R5, Ύψωνας, Κύπρος
Θα ηθελα να καταγγειλω οτι του παρπερικο πιο πανω απο τα δυτικα προαστεια απεναντι απο το εργαστηριο 44 δεν τηροι τα πρωτοκολλα ουτε μασκες ουτε ελεγχους ραπιτ τεστ ! Παρακαλω εμπιστευτικα για της δικες σας ενεργειες
Θα ηθελα να καταγγειλω οτι του παρπερικο πιο πανω απο τα δυτικα προαστεια απεναντι απο το εργαστηριο 44 δεν...

Στην υπό ανέγερση πολυκατοικία MIRSINA της εταιρείας GPA εδώ και λίγες μέρες καίνε σε βαρέλια υλικά όπως πολυστερίνη, πλαστικά και άλλα άχρηστα υλικά που περισσεύουν. Η ατμόσφαιρα κάθε μέρα είναι αποπνικτική και η ενέργεια αυτή δεν συνάδει με τις περιβαλλοντικέ
Στην υπό ανέγερση πολυκατοικία MIRSINA της εταιρείας GPA εδώ και λίγες μέρες καίνε σε βαρέλια υλικά όπως...

#526
category image

Φωτιά σε χωραφι

Λαερτη Ύψωνας, Κύπρος
Επικοινωνισα τηλεφωνικώς για φωτιά σε χωράφι πολύ κοντά στο σπίτι μου στην οδό Λαέρτη η οποία φωτιά όπως μου είχε πει υπάλληλος του Δήμου είχε ειδική άδεια. Αυτό μου το είπε μετά από τεσσάρα τηλεφωνήματα που είχα κάνει σε διάστημα περίπου 40 λεπτών για να σταματήσει η φωτιά η οποία δημιουργούσε προβλήματα στα γύρω σπίτια από καπνούς, βρώμια και αναπνευστικά. Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι οι καπνοί συνεχίζονταν μέχρι αργά το απόγευμα χωρίς να μπορούμε να ανοίξουμε πόρτες και παράθυρα. Είναι απαράδεκτο να δίνονται τέτοιες άδειες σε...
Επικοινωνισα τηλεφωνικώς για φωτιά σε χωράφι πολύ κοντά στο σπίτι μου στην οδό Λαέρτη η οποία φωτιά όπως μου...

#525
category image

Φωτιά σε χωραφι

Λαέρτη Ύψωνας, Κύπρος
Επικοινωνισα τηλεφωνικώς για φωτιά σε χωράφι πολύ κοντά στο σπίτι μου στην οδό Λαέρτη η οποία φωτιά όπως μου είχε πει υπάλληλος του Δήμου είχε ειδική άδεια. Αυτό μου το είπε μετά από τεσσάρα τηλεφωνήματα που είχα κάνει σε διάστημα περίπου 40 λεπτών για να σταματήσει η φωτιά η οποία δημιουργούσε προβλήματα στα γύρω σπίτια από καπνούς, βρώμια και αναπνευστικά. Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι οι καπνοί συνεχίζονταν μέχρι αργά το απόγευμα χωρίς να μπορούμε να ανοίξουμε πόρτες και παράθυρα. Είναι απαράδεκτο να δίνονται τέτοιες άδειες σε...
Επικοινωνισα τηλεφωνικώς για φωτιά σε χωράφι πολύ κοντά στο σπίτι μου στην οδό Λαέρτη η οποία φωτιά όπως μου...

#532
category image

Πέτρες από χαλασμένο οδόστρωμα

Θαλή Μιλήσιος οδος Υψουπολη
Θα ήθελα να αναφέρω ότι με τις δυνατές βροχές του τελευταίου 24ώρου έχει γεμίσει ο δρόμος με πέτρες. Παρακαλούμε όπως καθαριστεί καθότι είναι επικίνδυνο για μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα
Θα ήθελα να αναφέρω ότι με τις δυνατές βροχές του τελευταίου 24ώρου έχει γεμίσει ο δρόμος με πέτρες. ...