List of Complaints

Search

Καλησπέρα. Το καθιερωμένο μήνυμα, να δούμε αν θα έχουμε ποτέ επίσημη τοποθέτηση από τον Δήμο Ύψωνα. Και πάλι μυρωδιά από καμένα πλαστικά από τις 23:25.
Καλησπέρα. Το καθιερωμένο μήνυμα, να δούμε αν θα έχουμε ποτέ επίσημη τοποθέτηση από τον Δήμο Ύψωνα. Και πάλι...

#1721
category image

Σκουπιδια στην Εξοδο Κουρρη

Αρχιεπισκόπου Μακαρίου ΄Γ, Ύψωνας, Cyprus
Ενα σωρό σκουπίδια στην εξοδο απο υον αυτοκινητοδρομο με κατευθυνση προς Παφο και εξοδο Κουρρη.Ενα σωρο σακουλια ηταν στοιβασμενα εκει ακριβως στην εξοδο και τωρα σκουπιδια σκορπισμενα.Αδυνατο να μην τα ειδατε ! Ντροπη να μενουν εκει. Ο Δημος γενικως να οργανωσει εκστρατεια καθαριοτητας σκουπιδιων
Ενα σωρό σκουπίδια στην εξοδο απο υον αυτοκινητοδρομο με κατευθυνση προς Παφο και εξοδο Κουρρη.Ενα σωρο...

Αγαπητό Κοινοτικό Συμβούλιο, Θα ήθελα να εκφράσω ένα σοβαρό πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε εδώ και αρκετό καιρό (εδώ και αρκετα χρονια) στη γειτονιά μας. Συγκεκριμένα, η παροχή του πόσιμου νερού διακόπτεται συχνά και οι διακοπές διαρκούν μέχρι τα μεσάνυχτα. Επιπλέον, όταν υπάρχει νερό, η πίεση είναι πολύ χαμηλή, καθιστώντας δύσκολη τη χρήση του. Αυτό το πρόβλημα υφίσταται από την αρχή της διαμονής μας εδώ και έχει δημιουργήσει σημαντικές δυσκολίες στην καθημερινότητά μας. Ζητούμε την άμεση παρέμβασή σας για την αποκατάσταση της κανονικής...
Αγαπητό Κοινοτικό Συμβούλιο, Θα ήθελα να εκφράσω ένα σοβαρό πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε εδώ και αρκετό...

#1711
category image

Agios Ilarionos Σκουπιδια

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Καλή μέρα, Παρακαλούμε καθαρίστε ολόκληρο τον πεζόδρομο και στις δύο πλευρές του δρόμου. Υπάρχουν πολλά σκουπίδια ειδικά κάτω από τη γέφυρα. https://www.google.com/maps/place/34%C2%B041'42.5%22N+32%C2%B057'58.8%22E/@34.695124,32.9637441,17z/data=!3m1!4b1!4m4!3m3!8m2!3d34.695124!4d32.966319?entry=ttu https://www.google.com/maps/place/34%C2%B041'46.7%22N+32%C2%B057'45.5%22E/@34.696303,32.9614288,488m/data=!3m2!1e3!4b1!4m4!3m3!8m2!3d34.696303!4d32.96263?entry=ttu Επίσης παρακαλούμε να εγκαταστήσετε κάδους σκουπιδιών κατά μήκος του δρόμου!!! Ευχαριστώ,
Καλή μέρα, Παρακαλούμε καθαρίστε ολόκληρο τον πεζόδρομο και στις δύο πλευρές του δρόμου. Υπάρχουν πολλά...

Ο πεζόδρομος στην οδό Τελαμώνος είναι κατεστραμμένος και ακαθάριστος και έγινε εστία μόλυνσης καθώς εντοπίστηκα και ερπετά (φίδια). Ο εν λόγω πεζόδρομος χρησιμοποιείτε καθημερινά από αρκετό κόσμο και ιδίως παιδιά, και αναμένω άμεσα την ανταπόκριση σας.
Ο πεζόδρομος στην οδό Τελαμώνος είναι κατεστραμμένος και ακαθάριστος και έγινε εστία μόλυνσης καθώς...

Αληθεια για πιο λογο υπαρχει η σελιδα παραπονων? για το ίδιο θεμα παρκο Τρικουππη / Σευχελλων βλεπω επανηλλημενα παραπονα κ απο γειτωνες μου και απο εμενα χωρις καμμια αλλαγή στην κατασταση και με την σημανση οτι το παραπονο απαντήθηκε και είναι σε αρχειο. για ποιο λόγο εχετε την σελιδα για να βλέπουμε ποσο απογοητευμένοι είναι οι δημωτες μαζί σας που δεν κανετε τίποτε. Ποσα παραπονα εχει ο κοσμος απο εσας αλλα εισαστε τυχεροι που ο κοσμος της Δυτικης Λεμεσου δεν ηξερε και σας εψηφισαν ξανα. Αφου εισαστε λοιπον αρχοντες της δυτικής...
Αληθεια για πιο λογο υπαρχει η σελιδα παραπονων? για το ίδιο θεμα παρκο Τρικουππη / Σευχελλων βλεπω...

Διαιροτουμαι γιατι εχετε αυτη την σελιδα παραπονων. εγω και απο οτι βλεπω κ πολλοι γειτωνες κανουν παραπονα για το συγκεκριμενο παρκο στην οδο Σευχελλων - Παρκο Τρικουππη και δεν βλεπω καμμια αλλαγη. εκτος αυτου τα παροπονα που εχομε κανει απαντηθηκαν λετε και μπηκαν σε αρχειο (παραπονο 1474,1564 κτλ). οι απαντήσεις που είναι? Εχετε την σελιδα απλά για να βλεπομε τα παραπονα του κόσμου προς εσας χωρις καμμια ενεργεια απο μερους σας ..................
Διαιροτουμαι γιατι εχετε αυτη την σελιδα παραπονων. εγω και απο οτι βλεπω κ πολλοι γειτωνες κανουν παραπονα...

Πολύ συχνές διακοπές στη παροχή νερού, ιδιαιτέρα το Ιούνιο και Ιούλιο. Μέρα παρά μέρα έχουμε διακοπή νερού. Μετά την αποκατάσταση της παροχής το νερό είναι βρώμικο και μυρίζει άσχημα. Τα βράδια η μυρωδιά καμένου είναι απαίσια και επικίνδυνη για την υγεία των κατοίκων του δήμου. Το φαινόμενο είναι πολύ συχνό. Δεν μπορούμε να κοιμηθούμε με ανοιχτά παράθυρα τώρα που είναι καλοκαίρι. Και όταν κάποιες μέρες δεν μυρίζει καμένα τότε έχουμε τις μυρωδιές από τις μάντρες των ζώων.
Πολύ συχνές διακοπές στη παροχή νερού, ιδιαιτέρα το Ιούνιο και Ιούλιο. Μέρα παρά μέρα έχουμε διακοπή νερού....

#1699
category image

Καθαρισμός της οδού Αχαιών

MXQ4+72V, Ύψωνας 4194, Κύπρος
Στην οδό Αχαιών καθημερινά συχνάζουν παιδιά και προκαλούν εκτός από οχληρία με αυτοκίνητα, μοτοσικλέτες, κροτίδες και ρύπανση του πεζοδρόμου, χώρου πρασίνου και γειτονικών χωραφιών. Η κατάσταση με τα σκουπίδια είναι απερίγραπτη. Έχει γίνει ένας σκουπιδότοπος, καθώς δεν υπάρχει καθόλου σεβασμός του δημόσιου χώρου. Παρακαλώ για τις ενέργειες σας. Ευχαριστώ
Στην οδό Αχαιών καθημερινά συχνάζουν παιδιά και προκαλούν εκτός από οχληρία με αυτοκίνητα, μοτοσικλέτες,...

#1695
category image

ΟΔΟΣ ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗΣ ΓΩΝΙΑ

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
ΣΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΟΔΟΥ ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΜΕ ΦΟΙΝΙΚΙΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ.
ΣΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΟΔΟΥ ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΜΕ ΦΟΙΝΙΚΙΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ.

#1694
category image

ΧΑΡΑΛΑ ΜΠΟΥ ΜΟΥΣΚΟΥ 5

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
ΟΔΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ ΜΟΥΣΚΟΥ 5 ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΟΔΟΣΤΡΩΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΛΑΒΗ ΤΗΣ ΥΔΑΤΟΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ.
ΟΔΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ ΜΟΥΣΚΟΥ 5 ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΟΔΟΣΤΡΩΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΛΑΒΗ ΤΗΣ ΥΔΑΤΟΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ.

Δεν ξερω αν καποιος ποτισε πολυ ή εσπασαν σωληνες υδατοπρομηθειας στην τοποθεσια 34°40'30.6"N 32°58'22.3"E σημερα τρεχει νερο και η ρροη νερου σε οσους κατοικουν εκει ειναι χαμηλη
Δεν ξερω αν καποιος ποτισε πολυ ή εσπασαν σωληνες υδατοπρομηθειας στην τοποθεσια 34°40'30.6"N 32°58'22.3"E σημερα...

#1664
category image

Michalaki karaolis

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Χαλασμένο οδοστρονα
Χαλασμένο οδοστρονα

#1678
category image

ΠΑΡΚΟ ΟΔΟΣ ΔΥΡΡΑΧΙΟΥ

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
ΕΙΣΟΔΟΣ ΠΑΡΚΟΥ.
ΕΙΣΟΔΟΣ ΠΑΡΚΟΥ.

#1676
category image

ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΙΟΥ ΙΕΡΟΣΟΛΥΜΩΝ 8

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΙΟΥ ΙΕΡΟΣΟΛΥΜΩΝ 8.
ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΙΟΥ ΙΕΡΟΣΟΛΥΜΩΝ 8.

#1675
category image

ΟΔΟΣ ΛΑΕΡΤΗ

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
ΟΔΟΣ ΛΑΕΡΤΗ ΕΧΕΙ ΜΠΑΖΑ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΑ ΠΡΟΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ.
ΟΔΟΣ ΛΑΕΡΤΗ ΕΧΕΙ ΜΠΑΖΑ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΑ ΠΡΟΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ.

#1669
category image

Επαναλαμβανόμενες διακοπές νερού

PX25+298, Charalambou Mouskou, Ύψωνας 4193, Κύπρος
Είμαι κάτοικος Ύψωνα περιοχή Αγίου Συλά κοντά στη βιομηχανική. Εδώ και αρκετό καιρό έχουμε συνεχείς διακοπές νερού που διαρκούν ολόκληρη τη μέρα ή και 2 συνεχόμενες μέρες. Αυτό προκαλεί τεράστιες πρακτικές δυσκολίες καθώς πλέον δεν μπορούμε ούτε τα βασικά να κάνουμε.
Είμαι κάτοικος Ύψωνα περιοχή Αγίου Συλά κοντά στη βιομηχανική. Εδώ και αρκετό καιρό έχουμε συνεχείς...

#1668
category image

ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ

Ηλια Βενεζη 61, Ύψωνας, Κύπρος
Το πεζοδρόμιο είναι χαλασμένο, με αποτέλεσμα να υπάρχει κίνδυνος για τους διερχόμενους πεζούς.
Το πεζοδρόμιο είναι χαλασμένο, με αποτέλεσμα να υπάρχει κίνδυνος για τους διερχόμενους πεζούς.

#1667
category image

ΨΟΦΙΣΜΕΝΟΣ ΓΑΤΟΣ

Ηλια Βενεζη 61, Ύψωνας, Κύπρος
Στην οδό Ηλία Βενέζη 61, υπάρχει γάτος ψοφήσμένος κοντά στο πεζοδρόμιο. 
Στην οδό Ηλία Βενέζη 61, υπάρχει γάτος ψοφήσμένος κοντά στο πεζοδρόμιο. 

Επιστρέψαμε στις παλιές κακές νύχτες που μας πνίγει η καύση υλικών από κάπου στην περιοχή Αγιου Συλά. Την τελευτέα βδομάδα η μυρωδιά ξεκινούσε πρωινές ώρες, επιστρέψαμε στην μυρωδιά να ξεκινά από τις 22:00. Γιατί είναι τόσο δύσκολο να κάνει κάτι η κοινότητα μας? Πόσο καιρό να στέλουμε μηνύματα άσκοπα? Δεν μπορεί να κάνει μια επίσημη ανακοίνωση ο Δήμος Ύψωνα, να επισημάνει ότι αναγνωρίζει το θέμα και πως μπορεί να βοηθήσει ο καθένας μας?
Επιστρέψαμε στις παλιές κακές νύχτες που μας πνίγει η καύση υλικών από κάπου στην περιοχή Αγιου Συλά. Την...

#1659
category image

Συνεχιζονται οι καυσεις 28/06/24

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Κύριοι του Υγειονομικού τμήματος, Ξημερώματα Παρασκευής 28/06/24, 04:55. Και πάλι μυρωδια καμενου. (Η καύση απορριμάτων ζώων αποτελεί οχληρία και είναι ποινικό αδίκημα.) Δύο είναι τα ερωτήματα. Γιατί δεν απαντάτε στα σχετικά μηνύματα που υπάρχουν στη σελίδα παραπόνων για το θέμα εδώ και καιρό; Να ξέρουμε τι συμβαίνει και γιατί δε λύνεται το θέμα τόσο καιρό. Και το σημαντικότερο, πώς γίνεται να υπάρχει αυτή η ξεκαθαρη παρανομία, που ρυπαινει τον αερα που αναπνεουμε, κάθε βράδυ, τόσο καιρό και να του επιτρέπετε να συνεχίζει ακομα; Είμαστε στο...
Κύριοι του Υγειονομικού τμήματος, Ξημερώματα Παρασκευής 28/06/24, 04:55. Και πάλι μυρωδια καμενου. (Η καύση...

#1663
category image

ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ ΕΧΕΙ ΖΩΑ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΥΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ . ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΟΥΝ .
ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ ΕΧΕΙ ΖΩΑ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΥΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ . ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΟΥΝ .

Η οδός Στασινου έχει καταντήσει ένας σκουπιδότοπος. από πεταμενους καναπέδες, από μπάζα από οτι φανταστείς ακαθαρσια μέχρι εγκατελειμενα αυτοκίνητα. μπορείτε σας παρακαλώ να επιληφθειτε αυτής της αποκρουστικης κατάστασης.
Η οδός Στασινου έχει καταντήσει ένας σκουπιδότοπος. από πεταμενους καναπέδες, από μπάζα από οτι φανταστείς...

Στη θεση 34°40'27.7"N 32°58'18.9"E δεν βλεπω αν ερχεται αυτοκινητο απο την αλλη πλευρα της στροφης με ΓΚΡΕΜΟ (η μια πλευρα εχει γκρεμο βαθους 2 μετρων με ελαιωνα). Η περιοχη εχει νεους μονιμους κατοικους και εχει αυξηξει σε συγκριση με προηγουμενα ετη η κυκλοφορια στη στροφη αυτη πριν γινει κανενα ατυχημα ισως μπορει ο δημος να τοποθετησει ''καθρεφτη ασφαλειας'' *convex mirro οπως αυτος στη φωτογραφια;
Στη θεση 34°40'27.7"N 32°58'18.9"E δεν βλεπω αν ερχεται αυτοκινητο απο την αλλη πλευρα της στροφης με ΓΚΡΕΜΟ (η μια...

#1660
category image

Please remove

Voufavento Ύψωνας 4190, Κύπρος
Been there for 5 weeks
Been there for 5 weeks

#1658
category image

Agiou Ilarionos Kαθάρισμα

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Καλή μέρα, Παρακαλούμε καθαρίστε ολόκληρο τον πεζόδρομο και στις δύο πλευρές του δρόμου. Υπάρχουν πολλά σκουπίδια ειδικά κάτω από τη γέφυρα. https://www.google.com/maps/place/34%C2%B041'42.5%22N+32%C2%B057'58.8%22E/@34.695124,32.9637441,17z/data=!3m1!4b1!4m4!3m3!8m2!3d34.695124!4d32.966319?entry=ttu https://www.google.com/maps/place/34%C2%B041'46.7%22N+32%C2%B057'45.5%22E/@34.696303,32.9614288,488m/data=!3m2!1e3!4b1!4m4!3m3!8m2!3d34.696303!4d32.96263?entry=ttu Επίσης παρακαλούμε να εγκαταστήσετε κάδους σκουπιδιών κατά μήκος του δρόμου!!! Ευχαριστώ,
Καλή μέρα, Παρακαλούμε καθαρίστε ολόκληρο τον πεζόδρομο και στις δύο πλευρές του δρόμου. Υπάρχουν πολλά...

#1654
category image

ΒΙΚΤΩΡΟΣ ΟΥΓΚΩ 8

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΣΤΗΝ ΒΙΚΤΩΡΟΣ ΟΥΓΚΩ 8 (ΑΗΚ) ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΡΡΟΗ ΝΕΡΟΥ.
ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΣΤΗΝ ΒΙΚΤΩΡΟΣ ΟΥΓΚΩ 8 (ΑΗΚ) ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΡΡΟΗ ΝΕΡΟΥ.

#1652
category image

Σκύβαλα !!!!! Δεν τα περνούν όλα

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Συχνά τα αυτοκίνητα των απορριματοφόρων που περνάνε αφήνουν αρκετά σκύβαλα και ανακυκλώσιμα. Πάρτε τα πριν πάρει ο αέρας και αδέσποτα ζώα Οδός Στέλιου Κυριακίδη Οδός Νικηφόρου Φωκά Οδος Μιχάηλ Κουτσόφτα Οδός Κων Καβάφη Οδός Αγαπηνωρος Οδός Χριστου Σαμαρά
Συχνά τα αυτοκίνητα των απορριματοφόρων που περνάνε αφήνουν αρκετά σκύβαλα και ανακυκλώσιμα. Πάρτε τα...

#1651
category image

Ακαθάριστο πάρκο

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Οδός Νικηφόρου Φωκά https://maps.app.goo.gl/ZCaPzkz7rRxV2hUS8?g_st=com.google.maps.preview.copy
Οδός Νικηφόρου Φωκά https://maps.app.goo.gl/ZCaPzkz7rRxV2hUS8?g_st=com.google.maps.preview.copy

#1650
category image

Σκουπίδια σε πάρκο

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Παρακαλώ απομακρύνετε σκουπίδια από το πάρκο οδός Νικηφόρου Φωκά
Παρακαλώ απομακρύνετε σκουπίδια από το πάρκο οδός Νικηφόρου Φωκά