Added Confirmed Pending Replied Closed Archived

Απομάκρυνση άχρηστων αντικειμένων Σκουπιδαριό

#155
Archived
Posted 4 years ago

Description:

Η γειτονιά μου είναι και δική σου γειτονιά. Χωρίς να είμαι βέβαιος ίσως να πέρασαν έξι μήνες που εξέφρασα το παράπονό μου για τη συλλογή σκουπιδιών (σίδερα ανακύκλωσης) σε άδειο οικόπεδο στην οδό ΑΙΣΩΠΟΥ πολύ κοντά στο Δημαρχείο. Ο καιρός πέρασε και τα παλιοσίδερα αυξήθηκαν κατά πολύ. Μετα χαράς άκουσα ότι έκαναν κ ’άλλοι περίοικοι παράπονο στο Δήμο Ύψωνα ( αυτοπροσώπος ο καθένας). Μετά από τόσο καιρό κάποια πράγματα έχουν απομακρυνθεί μπορώ να πω αλλά το πρόβλημα παρέμεινε άλυτο. Έχουν ξεμείνει πράγματα μη ανακυκλώσιμα μια σαβούρα που καθημερινά μπαινοβγαίνουν ποντικοί. Το χειρότερο όμως είναι όταν περνούν κάποιοι ανεγκέφαλοι, βλέπουν το σκουπιδαριό και αφήνουν ότι σκεφτείς. Όπως κάνουν και στο χώρο ανακύκλωσης πιο κάτω. Το οικόπεδο πρέπει να καθαριστεί άμεσα.

Προσωπικά έχω κουραστεί με αυτήν την κατάσταση. Και επειδή κάποιοι άλλοι δεν καταλάβουν τίποτα αποφάσισα να στέλνω καθημερινά το ίδιο μήνυμα μέχρι να βαρεθούν αυτοί εμένα..

Location:

Αισωπου, Ύψωνας, Κύπρος

Request Process

Added

Added

4 years ago

Created by: Ανώνυμος Χρήστης

Initial entry into the category Απομάκρυνση άχρηστων αντικειμένων

Confirmed

Confirmed

4 years ago

Created by: Γαβρίλης

Το αίτημα σας γνωστοποιήθηκε.

Archived

Archived

4 years ago

Created by: Γαβρίλης

Το αίτημα ικανοποιήθηκε.