Added Confirmed Pending Replied Closed Archived

Οχληρία από σκύλους Βρωμιές και οχληρια από τους σκύλους των δημοτών σας

#143
Archived
Posted 4 years ago

Description:

Υπάρχουν πολλά περιττώματα σκύλων σε κάθε γειτονιά και σε κάθε πάρκο, εκτός από την δυσάρεστη μυρωδιά είναι και εστίες μικροβίων που κουβαλουμε στα σπίτια μας. Επίσης δεν μπορείς να περπατήσεις σε καμια γειτονιά χωρίς τον θόρυβο από τα γαυγισματα σκύλων. Συμπεραίνω ότι οι δημότες σας είναι κακοί ιδιοκτήτες κατοικίδιων με πολύ κακή παιδεία όσο αφορά την φροντίδα που χρειάζονται τα ζώα.

Location:

Karkavitsas St, Ύψωνας, Κύπρος

Request Process

Added

Added

4 years ago

Created by: Ανώνυμος Χρήστης

Initial entry into the category Οχληρία από σκύλους

Confirmed

Confirmed

4 years ago

Created by: Γαβρίλης

Το αίτημα σας γνωστοποιήθηκε .Θέλω να σας πληροφορήσω πως προσφατα ο Δήμος Λεμεσού απαγόρευσε στους δημότες του να βγάζουν περίπατο τα σκυλιά τους στην περιοχή της επίχωσης. Οι λόγοι που οδήγησαν σε αυτή την απόφαση ήταν η σοβαρή οχληρία που δημιουργθηκε στην περιοχή από τα περιττώματα των σκύλων. Γίνεται αναφορά σε αυτή την περίπτωση για να καταφανει πως όλοι Δήμοι στη Κύπρο αντιμετωπίζουν παρόμοια προβληματα. Το πρόβλημα όπως το αναφέρεται έχει από καιρό εντοπιστεί και η Υγειονομική Υπηρεσία του Δήμου καταβάλει κάθε δυνατη προσπάθεια προς την απάβλυνση αυτών των φαινομένων .

Archived

Archived

4 years ago

Created by: Γαβρίλης

Το αίτημα έχει απαντηθεί.