Added Confirmed Pending Replied Closed Archived

Animal Welfare Παραπονο για υγειονομικες υπηρεσις

#129
Archived
Posted 4 years ago

Description:

Δεν επιτρεπε σε κατοικιμενη περιοχη συγκεκρινεμα στο πανω δρομο απο το Α' Δημοτικο Σχολειο του Υψωνα (διπλα απο νηπιαγωγιο) να υπαρχουν σπιτια που εκτρεφουν ζωα οπως κοτες πετινους. Η βρωμια τα σκουπιδια και ειδικα η φασαρια που γινετε σε ακαταληλες ωρες δεν περιγραφετε Θελω να λαβετε τα μετρα σας αποστελω και φωτογραφιες

Location:

Ελευθερια 22 St, Ύψωνας, Κύπρος

Request Process

Added

Added

4 years ago

Created by: Ανώνυμος Χρήστης

Initial entry into the category Animal Welfare

Confirmed

Confirmed

4 years ago

Created by: Γαβρίλης

Το αίτημα σας έχει γνωστοποιήθει και έχει διαβιβαστεί στη Υγειονομική Υπηρεσία του Δήμου για λήψη των αναγκαίων μέτρων. Σύντομα θα έχετε ενημέρωση για το όλο ζήτημα . Σας ευχαριστούμε πολύ.

Pending

Pending

4 years ago

Created by: Γαβρίλης

Σας πληροφορούμε πως αρμόδιος λειτουργός διενέργησε επιτόπια έρευνα στα υποστατικά τα οποία διατηρούν κοτέτσια στην οδός Ελευθερίας . Έχει σταλεί επιστολή με προειδοποίηση προς τους ιδιοκτήτες να απομακρύνουν το κοτέτσι και οτιδήποτε άλλο προκαλεί οχληρία και επηρεάζει δυσμενώς την ποιότητα ζωής των περιοίκων . Σε αντίθετη περίπτωση ο Δήμος θα κινηθεί νομικά εναντίον τους. Σύντομα θα σας ενημερώσουμε για τις εξελίξεις.

Replied

Replied

4 years ago

Created by: Γαβρίλης

Έχουν επικοινωνίσει οι ιδιοκτήτες των κοτετσίων με την υγειονομική υπηρεσία του Δήμου και ενημέρωσαν πως θα απομακρύνουν τα κοτέτσια το αργότερο μέχρι τέλος Οκτωβρίου 2018.

Archived

Archived

4 years ago

Created by: Γαβρίλης

Μέτα από συντονισμένες ενέργειες τα κοτέτια έχουν απομακρυνθεί από την οδό Ελευθερίας .