Καταχωρήθηκε Γνωστοποιήθηκε Σε εξέλιξη Απαντήθηκε Κλειστό Στο αρχείο

Γενική κατηγορία αιτημάτων ΚΥΡΤΩΜΑΤΑ ΟΔΟΣΤΡΩΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΠΑΡΘΕΝΩΝΟΣ

#586
Σε εξέλιξη
Αναρτήθηκε πριν 3 μήνες

Περιγραφή αιτήματος:

Αγαπητοί Καλή σας μέρα, ήθελα να σας εισηγηθώ κάτι που έχω παρατηρήσει στην Οδό Παρθενώνος όπου αποτελεί ενα απο τους κεντρικούς και κύριους δρόμους της περιοχής με πάρα πολλή κίνηση αφού οδηγεί στα σχολεία και στους αυτοκινητοδρόμους. Έχει πρόσφατα εγκατασταθεί ενα ακόμη κύρτωμα οδοστρώματος στη μέση περιπου του δρόμου όπου είναι πάρα πολύ καλό όμως το πρώτο κύρτωμα είναι πάρα πολύ χαμηλό με αποτέλεσμα οι οδηγοί να πηγαίνουν χωρίς να ελαττώνουν καθόλου ταχύτητα. Η κίνηση είναι πάρα πολλή και θεωρώ οτι πρέπει να αυξηθεί το ύψος του κυρτώματος να γίνει όπως αυτό που εγκαταστάθηκε πρόσφατα για να αναγκάζονται να σταματούν. Υπάρχουν οικογένειες, παιδιά και ζώα σε εκείνο το δρόμο και επειδή περπατώ εκεί έχω δει και πολλά ζώα κτυπημένα, ισως αύριο να ειναι ενα παιδί και σίγουρα με το νέο γήπεδο η κίνηση θα αυξηθεί ακόμη περισσότερο. Εαν μπορείτε να κανετε κάτι θα ήταν σωτήριο για εκείνο το δρόμο.

Τοποθεσία:

Παρθενώνος, Ύψωνας 4182, Κύπρος

Πορεία Αιτήματος

Καταχωρήθηκε

Καταχωρήθηκε

πριν 3 μήνες

Δημιουργήθηκε από: Ανώνυμος Χρήστης

Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Γενική κατηγορία αιτημάτων

Γνωστοποιήθηκε

Γνωστοποιήθηκε

πριν 3 μήνες

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίλης

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια σας τα οποία έχουν γνωστοποιηθεί. Σύντομα θα λάβετα απάντηση.

Σε εξέλιξη

Σε εξέλιξη

πριν 2 μήνες

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίλης

Οι απόψεις σας έχουν διαβιβαστεί στην Τεχνική Υπηρεσία.