Καταχωρήθηκε Γνωστοποιήθηκε Σε εξέλιξη Απαντήθηκε Κλειστό Στο αρχείο

Παράπονο για ελλιπή εξυπηρέτηση Πραγματικά που ζούμε...??? ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ

#408
Απαντήθηκε
Αναρτήθηκε πριν ένα χρόνο

Περιγραφή αιτήματος:

ΜΑΝΤΡΕΣ με τα ζώα πουλερικά περιττούς μες τους δρόμους ακαθαρσίες βρώμικες ποντικούς νυφίτσες δυσοσμία εδώ και τέσσερα χρόνια δίπλα από το Α δημοτικό δεν έχει γίνει καμία ΑΠΌΛΥΤΟΣ ΕΝΈΡΓΕΙΑ... Σαν να μην έφτανε αυτό τώρα κάθε νύχτα μυριζομαστε μολυσμένο αέρα από το ΒΑΤΙ ...!! Θα μείνουμε κλεισμένα σπίτι μας...??? Δεν θα ξανά ανοίξουμε παράθυρα...?? ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ......ΓΙΝΕΤΑΙ....???

Τοποθεσία:

Α Δημοτικό Σχολείο Ύψωνας, Κύπρος

Πορεία Αιτήματος

Καταχωρήθηκε

Καταχωρήθηκε

πριν ένα χρόνο

Δημιουργήθηκε από: Ανώνυμος Χρήστης

Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Παράπονο για ελλιπή εξυπηρέτηση

Γνωστοποιήθηκε

Γνωστοποιήθηκε

πριν ένα χρόνο

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίλης

Το αίτημα σας έχει γνωστοποιηθεί.

Σε εξέλιξη

Σε εξέλιξη

πριν ένα χρόνο

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίλης

Το αίτημα σας έχει διαβιβαστεί στην Υγειονομική Υπηρεσία σύντομα θα λάβετε απάντηση.

Απαντήθηκε

Απαντήθηκε

πριν ένα χρόνο

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίλης

Αναφορικά με τα σχόλια σας για την κατάσταση που επικρατεί στην περιοχη του Α δημοτικού σχολείου θέλω να σας πλήροφορήσω τα ακόλουθα. Εχουν γίνει επιστόλες σε όλους όσους διατηρούν κοτέτσια να τα απομακρύνουν,ενώ παράλληλα τονίστηκε πως σε διαφορετική περίπτωση ο Δήμος θα είναί υποχρεωμένος να κινηθεί νομικά εναντίων τους .Υπηρξε συμμόρφωση από κάποιους ιδιοκτήτες ενώ για κάποιους αλλους έχουν όπως έχω αναφέρει έχουν κινηθεί νομικά μέτρα εναντίων τους. Οσο αφορά του πρόβλημα που δημιουργεί ο σκυβαλότοπος στο Βατί ο Δήμος Υψωνα ενημέρωσε έγκαίρα τόσο το Υπουργείο Γεωργίας όσο και την Υπηρεσία περιβάλλοντος για λήψη μέτρων .