Καταχωρήθηκε Γνωστοποιήθηκε Σε εξέλιξη Απαντήθηκε Κλειστό Στο αρχείο

Γενική κατηγορία αιτημάτων Έντονη μυρωδια καμενου

#1568
Στο αρχείο
Αναρτήθηκε πριν ένα μήνα

Περιγραφή αιτήματος:

Επανερχομαι σε ενα προβλημα που απο οτι καταλαβαινω εχει τεθει ξανα,αλλα, δε φαινεται να εχει λυθει. (#392...#1391) Τα βράδια αλλά και το πρωί, πολύ συχνά (όπως σήμερα το πρωί 16/05/24) υπάρχει στον αέρα μια αποπνικτική, έντονη μυρωδια καμενου. Σε προηγούμενη απάντηση σας, αναφέρατε ότι προβηκατε σε διαβήματα και ότι οι καύσεις συμβαίνουν στην περιοχή Πολεμιδιών.



Παρακαλώ, ενημερώστε μας για το εάν υπάρχει κάποια εξέλιξη στο θέμα καθώς και στο τι προτίθεται ο Δημος να κανει. Το ζήτημα επηρεάζει την ποιότητα ζωής και την υγεία των δημοτών του Υψωνα.

Ευχαριστώ

Τοποθεσία:

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος

Πορεία Αιτήματος

Καταχωρήθηκε

Καταχωρήθηκε

πριν ένα μήνα

Δημιουργήθηκε από: Ανώνυμος Χρήστης

Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Γενική κατηγορία αιτημάτων

Στο αρχείο

Στο αρχείο

πριν ένα μήνα

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίηλ Γαβριηλίδης

Η έντονη μυροδία καμένου που την χρονική περίοδο αυτη επιρεάζει την περιοχή μας είναι από την πρόσφατη πυρκαγία που έιχαμε περιμετρικά της βιομιχανικής περιοχής στον Αγίο Συλα.¨Οσο αφορά το σοβαρό πρόβλημα που παρουσιάζεται περιοδικά στον Δήμο Πολεμιδιών στο οποίο αναφέρεστε έχει μειωθεί δραστικά. Ελπίζουμε πως σε συνεργασία με την αστυνομία η οποία διεξάγει ελέγχούς θα επιλυθεί οριστικά αυτό το πολύ σοβαρό πρόβλημα .