#572
category image

Κροτιδες - ζημιες

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
No comment.
No comment.

#571
category image

Κουνουπια/καθαρισμός οικοπέδου

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Επιβάλλεται ο ψεκασμός για κουνούπια. Απελπιστική κατάσταση . Ίσως πρέπει να γίνει κ καθαρισμός των γύρω οικοπέδων χόρτα αντικείμενα κτλ (καραολή 80plus)
Επιβάλλεται ο ψεκασμός για κουνούπια. Απελπιστική κατάσταση . Ίσως πρέπει να γίνει κ καθαρισμός των γύρω...

#561
category image

KATHARISMA XORTON

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Perimeno o Dimos pos sintoma tha katharisi ta xorta apo tin odo Galinou giati oute sto Stop den vlepoume na vgoume pou ine toso psila.
Perimeno o Dimos pos sintoma tha katharisi ta xorta apo tin odo Galinou giati oute sto Stop den vlepoume na vgoume pou ine toso psila.

#563
category image

ΚΡΟΤΙΔΕΣ !!!!!!

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Στο νέο πάρκο στον Ύψωνα (Οδός Συγγρού) υπάρχει καθημερινά οχληρία από κροτίδες, όχι μόνο στο πάρκο αλλά και έξω από σπίτια. Υποτίθεται ότι υπάρχει security;;; Όπως φαίνεται δεν υπάρχει. Από την ημέρα που κάνατε αυτό το πάρκο, χωρίς να ρωτήσετε κανέναν από την γειτονιά, έχουμε όλο προβλήματα. Αναμένω απάντηση !!
Στο νέο πάρκο στον Ύψωνα (Οδός Συγγρού) υπάρχει καθημερινά οχληρία από κροτίδες, όχι μόνο στο πάρκο αλλά και...

Παρακαλώ όπως προβείτε σε καθαρισμό των 2 οικοπέδων που συνορεύουν με την οικία μας, Σπετσών 1, 4193, Άγιος Συλάς, γιατί έχουν γεμίσει χόρτα και ακαθαρσίες και σήμερα είδαμε φίδι.
Παρακαλώ όπως προβείτε σε καθαρισμό των 2 οικοπέδων που συνορεύουν με την οικία μας, Σπετσών 1, 4193, Άγιος...

#565
category image

Park behind faidras street

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Hello, We have a park behind faidras street and it has many issues: 1. No cleanliness - kids play in the park with a lot of grass and dirty stuff
Hello, We have a park behind faidras street and it has many issues: 1. No cleanliness - kids play in the park with a lot of grass and dirty stuff

#570
category image

1m

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
eerrvv
eerrvv

#566
category image

Park issues behind faidras street

Θάλειας 2, Ύψωνας 4186, Κύπρος
Hello We have a park behind faidras street it has few major issues 1. Dirty graffiti all around the park 2. Park is gross and no cleanliness with lot of grass and insects as kids play here it is hazardous for them 3. Park lights do no work and it becomes dangerous in the night. Please look into this issues. It is really important for the surroundings specially for kids safety Thank you
Hello We have a park behind faidras street it has few major issues 1. Dirty graffiti all around the park 2. Park is gross and no cleanliness with lot of grass and insects as kids play here it is...

#567
category image

Very Bad Condition of Pavement

Faidras 3, Ύψωνας 4186, Κύπρος
Dear Sir/Madam The pavement on Faidras Street, 4186, Ypsonas is in very poor condition. All the pavement blocks are broken and shake when we walk on it; making it very dangerous for kids and elder people. Because of very big cracks, small plants are growing in them. Also, the manhole for sewage/cables is not aligned that makes the pavement look very ugly. Could you please sent someone for an inspection/to replace the pavement blocks. Thank you and hoping to solve this issue.
Dear Sir/Madam The pavement on Faidras Street, 4186, Ypsonas is in very poor condition. All the pavement blocks are broken and shake when we walk on it; making it very dangerous for kids and...

#568
category image

Urgent Park Maintenance Needed

Pyladi, Ύψωνας 4186, Κύπρος
Dear Sir/Madam The Park between Pyladi Street and Faidras Street is the only one park in this whole area. But the park is in very poor condition. All park walls are covered with obscene graffiti (male genitalia and curse words painted everywhere) The park needs an urgent cleanup (garbage and weed removal) There are solar lights installed, but the batteries are missing/stolen. We need battery replacement/change to regular lamps. Because of missing lights, it gets very dark in the night and vandals/bullies gather up almost every night in the park and create nuisance. Please send someone for inspection/fix the issues. Thank you and looking forward to your help.
Dear Sir/Madam The Park between Pyladi Street and Faidras Street is the only one park in this whole area. But the park is in very poor condition. All park walls are covered with obscene graffiti...

#562
category image

Διαρκεια μετρησης

MXMG+9J Ύψωνας, Κύπρος
Γεια σας, Θα ηθελα να ρωτησω, αν γινετε να ερχετε η χρεωση για το νερο καθε 3 μηνες αντι για 4 (οπως γινετε σε αλλους δημους). Ετσι δεν θα χρεωνουμε υπερβολικα, εννοω οτι αφου γινετε η χρεωση αντιστοιχα με το μεγεθος καταναλωσης και εχω φτασει να πληρωνω μεχρι 4.75 ευρω ανα μ3. Ευχαριστω
Γεια σας, Θα ηθελα να ρωτησω, αν γινετε να ερχετε η χρεωση για το νερο καθε 3 μηνες αντι για 4 (οπως γινετε σε...

#560
category image

Εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Στην οδό Μ. Καραολή (στην αρχή της οδού) υπάρχει εδώ και ένα χρόνο εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο σε χωράφι δίπλα από τη στάση λεωφορείου. Περαστικοί εχουν ήδη
Στην οδό Μ. Καραολή (στην αρχή της οδού) υπάρχει εδώ και ένα χρόνο εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο σε χωράφι δίπλα...

#553
category image

Ioannis stavrianou 8 , 4191

I.Σταυριανου 8, 4191,Ύψωνας, Κύπρος
Dear sir, Regarding garbage collection this is my second complain. Today (friday 9-04-22) the garbage collectors did not collect the garbage in front of house. During my previous complain they started to pick the garbage but today they again skipped. Please take action on this matter. Thanks & regards, Adeel. 97769985.
Dear sir, Regarding garbage collection this is my second complain. Today (friday 9-04-22) the garbage collectors did not collect the garbage in front of house. During my previous complain...

#554
category image

Plot cleaning

Άγγελου Σικελιανου 17, Ύψωνας, Κύπρος
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant quantity. Please be kind to clean & clear this plot. Thanks & regards, Adeel.
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant...

#555
category image

Plot cleaning

Άγγελου Σικελιανου 17, Ύψωνας, Κύπρος
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant quantity. Please be kind to clean & clear this plot. Thanks & regards, Adeel.
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant...

#556
category image

Plot cleaning

Άγγελου Σικελιανου 17, Ύψωνας, Κύπρος
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant quantity. Please be kind to clean & clear this plot. Thanks & regards, Adeel.
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant...

#557
category image

Plot cleaning

Ι. Σταυριανου 8, 4181, Ύψωνας, Κύπρος
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant quantity. Please be kind to clean & clear this plot. Thanks & regards, Adeel.
Dear sir, Address : ioannis stavrianou 8, 4191, ipsonas. Please be kind to clear the plot next to our house. There are bushes, wild plants due to which insects & mosquitoes are in abundant...

#558
category image

Εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Στην οδό Μ. Καραολή (στην αρχή της οδού) υπάρχει εδώ και ένα χρόνο εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο σε χωράφι δίπλα από τη στάση λεωφορείου. Περαστικοί εχουν ήδη
Στην οδό Μ. Καραολή (στην αρχή της οδού) υπάρχει εδώ και ένα χρόνο εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο σε χωράφι δίπλα...

#559
category image

Εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Στην οδό Μ. Καραολή (στην αρχή της οδού) υπάρχει εδώ και ένα χρόνο εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο σε χωράφι δίπλα από τη στάση λεωφορείου. Περαστικοί εχουν ήδη
Στην οδό Μ. Καραολή (στην αρχή της οδού) υπάρχει εδώ και ένα χρόνο εγκαταλελειμένο αυτοκίνητο σε χωράφι δίπλα...

ο λυκόσκυλος του γείτονα δεν σταματάει να γαβγίζει. δεν μπορούμε να κοιμηθούμε, ούτε να δουλέψουμε απο σπίτι. η κατάσταση είναι αφόρητη και δημιουργείται σοβαρή οχληρία σε όλη την γειτονιά. παρακαλώ όπως εξετάσετε το θέμα άμεσα
ο λυκόσκυλος του γείτονα δεν σταματάει να γαβγίζει. δεν μπορούμε να κοιμηθούμε, ούτε να δουλέψουμε απο σπίτι....

Ο λυκόσκυλος του γείτονα προκαλεί σοβαρή οχληρία αφού γαβγίζει ασταμάτητα με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να κοιμηθούμε ούτε να δουλέψουμε απο σπίτι. όλη η γειτονιά βρίσκεται σε απόγνωση. παρακαλώ όπως εξετάσετε το θέμα άμεσα. Οδός Κίμωνος 7Α (Στρόβολος) 2001, Λευκωσία Διώροφη κατοικία
Ο λυκόσκυλος του γείτονα προκαλεί σοβαρή οχληρία αφού γαβγίζει ασταμάτητα με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να...

#548
category image

Διαρκεια μετρησης

Ierou lochou 3, Ύψωνας 4186, Κύπρος
Γεια σας Καθε ποσο γινεται η μετρηση και η χρεωση για το νερο? Καθε 3 η 4 μηνες (ετσι ωστε να ανεβαινει η χρεωση?)¨? Επισης, εχω κανει επανηλλειμενα παραπονο για να γινει τοποθετηση της παροχης μου υπογειως, αντι να ειναι πανω απο 50 μετρα στο δρομο, με τον διακοπτη στο πεζοδρομιο. 99694915
Γεια σας Καθε ποσο γινεται η μετρηση και η χρεωση για το νερο? Καθε 3 η 4 μηνες (ετσι ωστε να ανεβαινει η...

#518
category image

Ακαθαρσίες

Αρχιεπισκόπου Μακαρίου ΄Γ 37, Λεμεσός 4181, Κύπρος
Ο δρόμος είναι πάρα πολύ λερωμένος
Ο δρόμος είναι πάρα πολύ λερωμένος

#531
category image

φώτα πάρκου

Archiepiskopou Makariou III 83, Ypsonas, Cyprus
Καλημέρα. τα φώτα του πάρκου και χώρου στάθμευσης έναντι του δημαρχείου δεν λειτουργούν εδώ και μέρες. Παρακαλώ όπως διορθωθεί άμεσα αφού ήδη συχνά είναι χωρος συνάντησης βραδινές ώρες αρκετών μεταβατικών Ευχαριστώ
Καλημέρα. τα φώτα του πάρκου και χώρου στάθμευσης έναντι του δημαρχείου δεν λειτουργούν εδώ και μέρες. ...

Έχω γράψει 2 θέματα για ακριβώς απέναντι από το δημαρχείο. ένα για τα φώτα του πάρκου και παρκιγκ που δε λειτουργούν από τα Χριστούγεννα και ένα για τις λακκούβες ου δημιουργήθηκαν πάλι μπροστά από το σπίτι μας ακριβώς δίπλα όπως κάθε χρόνο από τοτε που σκάψατε για κάποια βλάβη κ ρίξατε το χώμα με χαλίκια πρόχειρα. απαντήστε τουλάχιστον
Έχω γράψει 2 θέματα για ακριβώς απέναντι από το δημαρχείο. ένα για τα φώτα του πάρκου και παρκιγκ που δε...

#521
category image

Dog waste bins

MXRF+4C Ύψωνας, Κύπρος
There are several dog waste bins around this area, which haven't been emptied in months.
There are several dog waste bins around this area, which haven't been emptied in months.

#547
category image

Να ελεγχθεί το ρολόι του νερού

Αγιου Σιλά 31ΑΎψωνας, Κύπρος
Δεν δουλεύει το ρολόι του νερού με αποτέλεσμα να μην βάζει νερό στο σπίτι! Παρακαλώ να ελεγθεί!!
Δεν δουλεύει το ρολόι του νερού με αποτέλεσμα να μην βάζει νερό στο σπίτι! Παρακαλώ να ελεγθεί!!

#543
category image

δεν μπορω να πληρωσω το νερο ηλεκτρονικα

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
ο συνδεσμος για την πληρωμη υδατοπρομηθειας δεν δουλευει
ο συνδεσμος για την πληρωμη υδατοπρομηθειας δεν δουλευει

#536
category image

Διάβαση πεζων

Αγιου Σιλά 37, Ύψωνας, Κύπρος
Στο φώτα τροχεας κοντά στην εκλησια του Αγίου Γεωργίου δεν λειτουργεί η διάβαση πεζών δηλ. Παρά το ότι πατιεαι το κουμπί για να ανάψει ο Γρηγόρης η σημανση παραμένει στον Σταμάτη. Ευχαριστω
Στο φώτα τροχεας κοντά στην εκλησια του Αγίου Γεωργίου δεν λειτουργεί η διάβαση πεζών δηλ. Παρά το ότι...

#544
category image

Υγειονομιο

MXR3+R5, Ύψωνας, Κύπρος
Θα ηθελα να καταγγειλω οτι του παρπερικο πιο πανω απο τα δυτικα προαστεια απεναντι απο το εργαστηριο 44 δεν τηροι τα πρωτοκολλα ουτε μασκες ουτε ελεγχους ραπιτ τεστ ! Παρακαλω εμπιστευτικα για της δικες σας ενεργειες
Θα ηθελα να καταγγειλω οτι του παρπερικο πιο πανω απο τα δυτικα προαστεια απεναντι απο το εργαστηριο 44 δεν...